Spot aydınlatma, mekanda makyaj gibidir. Makyaj iyi yapıldığında canlılık vererek olan güzelliği ortaya çıkarırsa, aydınlatma da iyi yapıldığında mekanı güzelleştirir, vurgu yapar, iyi olanı ön plana çikarır. Kötü yapılmış makyaj ise güzeli bile çirkinleştirir ve kusurları ortaya çıkarır. Peki salonlarımızda iyi aydınlatma nasıl yapılır? İyi aydınlatma, doğru ve hesaplanmış aydınlatma elemanlarının kullanımıdır. Günümüz salon aydınlatmasında en önemli elemanlardan biri avize ve çeşitleridir. Avizenin doğru sonucu vermesi için doğru alanda kullanılması ve doğru aydınlık seviyesini yakalaması çok önemlidir. Avizeler hem yeterli ışığı sağlamak hem de mekana istenilen ambiyansı kazandırmak için kullanılır. Mekanlarda merkezi bir aydınlatma elemanı, yani orta alana asılan bir avize ile yetinmemek gerekir.


Lampo olarak bizim önerilerimiz şu şekildedir:

- Farklı noktalardaki avize ve aydınlatma çeşitlerinin kullanımı ile hem rahatsız edici gölgeleri engeller hem de yaşadığınız mekanda etkileyici bir atmosfer meydana getiririz.

- Abajur ve lambader gibi aşağıdan, direkt göze gelmeyen aydınlatma modelleri salonlarda daha yumuşak bir atmosfer oluşturur. Bu avize çeşitleri karanlık alanları canlandırmak için de biçilmiş kaftandır.

- Duvardaki resimlerinizi ya da tablolarınızı tablo aydınlatma aplikleri ile aydınlatarak odanıza şıklık katabilirsiniz.

- Salonda aydınlatmanızın ışık seviyesini kontrol etmek için ise otomasyon uygulamaları ya da duvarda bulunan anahtarınızı bir dimmer anahtar ile değiştirebilirsiniz. Böylece aydınlatma seviyesini kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Lampo showroomuna uğrayarak mekanlarınızın aydınlatması ile ilgili profesyonel bilgi ve hizmet alabilirsiniz.